24 czerwca 2013 ~ 4 komentarzy

Działanie marihuany

W trakcie zażywania na efekty nie trzeba czekać długo – pojawiają się one prawie błyskawicznie. Symptomy fizjologiczne polegają na wysuszeniu błon śluzowych, przez co w ustach czuje się specyficznego “kapcia/suchość”, a oczy stają się przekrwione (może też uwidocznić się lekkie uczucie pieczenia). Działanie na psychikę jest bardzo różnorodne i kłopotliwe do zaprezentowania. THC uintensywnia nastrój, w którym znajduje się osoba paląca i zwiększa siłę autosugestii. Dlatego nienajlepszym pomysłem jest zażywanie marihuany, gdy jesteśmy znużeni albo wystraszeni. Można w ten sposób popaść w bardzo niemiłe, choć niegroźne stany lękowe.

Najczęstszym jednak symptomem jest wesołość okazywana przez kłopotliwe do okiełznania napady śmiechu. Bardzo często, szczególnie w trakcie przypalania marihuany w samotności, pojawia się skłonność do zamyślania się i izolacji od otoczenia. Bardzo popularnym, wyznaczającym wręcz symbol konopnego highu jest symptom uczucia głodu, dlatego zawsze warto mieć coś smacznego pod ręką. Nieraz albowiem zdarza się, że upalona osoba, zamyśla się i bezwiednie opróżnia połowę zawartości lodówki, zanim zauważy że głód minął. Przy większych dawkach występują słabe imaginacje słuchowe i trudności z wysławianiem się.

Dość częste są też zakłócenia pamięci krótkotrwałej, co wywołuje nieraz komiczne sytuacje, gdy np. potężnie upalona osoba, idąc, zapomina kilku minionych sekund i jest zdecydowana dać głowę, że się teleportowała. W takim przypadku nawet zwykła konwersacja wymaga maksymalnej koncentracji. Osoby, które przypalają po raz pierwszy (a często też drugi i trzeci) zazwyczaj nie zauważą żadnego psychicznego oddziaływania marihuany .

W jazdę marihuanową trzeba się stosownie wczuć, a większość wrażeń powodowanych jest poprzez autosugestię. High trwa w zależności od mocy marihuany od kilkudziesięciu minut do trzech godzin. Potem występuje zmęczenie i uczucie ospałości. Kac pojawia się tylko po sporych dawkach marihuany i polega na lekkim otępieniu i trochę podwyższonej czułości na światło. Najlepiej można go zwalczyć śpiąc albo przebywając na świeżym powietrzu.

 

Źródło: Centrum wiadomości o Marihuanie www.CEWOP.org.pl

4 komentarzy do “Działanie marihuany”

 1. admin 24 czerwca 2013 at 14:54 Permalink

  dsfsdf

 2. admin 24 czerwca 2013 at 16:10 Permalink

  g

 3. admin 24 czerwca 2013 at 16:13 Permalink

  d

 4. admin 24 czerwca 2013 at 16:13 Permalink

  df


Skomentuj